Koinonia | Domy modlitwy | Świadectwa | Aktualności

I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym (...)

Dz 2,4

30.09.2022

Iza Łukaszewicz:


Wychowałam się w rodzinie katolickiej. Z domu wyniosłam poczucie obowiązku wypełniania praktyk religijnych i … wielki smutek, osamotnienie i przekonanie, że na miłość trzeba zasłużyć. Wiedziałam, że istnieje Bóg, ale Go nie znałam. Marzyłam o cudownym, idealnym życiu, lecz wszyscy powtarzali mi, że powinnam się pogodzić z rzeczywistością, gdyż takie jest życie – ciężkie, szare i wymagające nieustannego wysiłku. Byłam na początku studiów, gdy moja Przyjaciółka – jedyna, która choć trochę potrafiła mnie zrozumieć wyjechała -  do innego miasta. Dzisiaj dziękuję Bogu za jej wyjazd, ale wtedy, był to najbardziej „samotny” okres w moim życiu.

W 1998 roku pojechałam do Łodzi, gdzie poznałam członków Koinonii Jan Chrzciciel. Przyjęli mnie z otwartymi rękami, podzielili się tym, czego Bóg dokonał w ich życiu i zachęcili mnie, abym zaczęła modlić się, uwielbiając Boga i czytając Biblię (po prostu nauczyli mnie, jak w prosty sposób rozmawiać z Bogiem). Wróciłam do mojego rodzinnego Białegostoku i postanowiłam spróbować… To był początek najpiękniejszego czasu w moim życiu, była to jednak namiastka tego, czym obdarzył mnie później Bóg. Poznałam Jezusa, któremu oddałam swoje życie, ogłaszając go jedynym Zbawicielem i Panem. Doświadczyłam radości, przyjaźni i pewności, że Bóg mnie kocha i nie  muszę na tę miłość zasłużyć. Odkryłam, że życie z Jezusem jest piękne, a przyszłość pełna blasku i nadziei.

Dzisiaj jestem szczęśliwą mężatką. Cieszę się każdym dniem i z Jezusem realizuję marzenia. Należymy z mężem do wspaniałej wspólnoty – Koinonii Jan Chrzciciel, w której odnaleźliśmy powołanie do ogłaszania prawdy o żywym Jezusie  i radość, gdy inni Go spotykają i zawierzają Mu swoje życie jako Jedynemu Zbawicielowi i Panu. Odnalazłam sens Eucharystii i otworzyłam się na wszystkie dobra, jakie są w Kościele.

Wierzę, że również dla ciebie Bóg przygotował wspaniały plan i chce, abyś mógł cieszyć się życiem. Zapraszam Cię, abyś już dziś podjął decyzję i oddał życie Jezusowi.

 MODLITWA ODDANIA ŻYCIA JEZUSOWI

 

Wyznaję Boże, że przyjmuję pełnię Twojej miłości. Ty kochasz mnie dzisiaj takiego jakim jestem. Panie Jezu potrzebuję ciebie, uznaję przed Tobą swoją grzeszność. Dziękuję Ci, że przebaczyłeś mi  moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Uznaję w Tobie Jezu, jedynego Zbawiciela. Oddaję Ci swoje życie. Przyjmuję Cię Jezu jako Pana i Mistrza. Dla Ciebie otwieram moje serce. Chcę kroczyć codziennie Twoimi drogami, według Twego Słowa, i Twoich przykazań. Uwielbiam Cię Jezu i wywyższam. Amen

Wstecz
Więcej o Koinonii

© 2007, Koinonia GB, rzeczywistość Białystok,